Torte me kokos

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 gotë sheqer pluhur
Gjysmë gote qumësht
Gjysmë gote vaj vegjetal
2 gota miell
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
PËR TA LYER
2,5 gota qumësht
1 kakao
1 lugë çokokrem
3 lugë sheqer pluhur
1 gotë kokos.

Pergatitja:
Vezët dhe sheqerin i rrahni në një enë të thellë, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend dhe i përzieni.
Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur, e pjekëni në temperaturë 150 gradë celsius për 30-35 minuta pjekje.
Pas pjekjës tortën e pjekur e ndajmë në formë trekëndëshe, qumështin, kakaon, sheqer pluhurin, çoko kremin e derdhni në një tenxhere në zjarr mesatar.
Pasi te përfitoni një lloj kreme me çokollatë, torteve të vogla i lyeni me krem dhe pastaj në kokos.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu