Torte me konfleksa

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr kornfleksa
5 metro çokollatë
3 lugë të gjellës gjalpë.

Pergatitje:

Në një tenxhere shkrine gjalpin, pas shkrierjës ia shtoni çokollatat metro.

Pasi fillon të shkrihet çokollata ia shtoni mjaltën dhe kornfleksat.

E përzieni e gjithë glazurën pastaj e vendosni në filxhana, filxhanat i ktheni në anën e kundërt dhe i vendosni në frigorifer për ftohje rreth 10 minuta.

Pas pritjës përmbi ia derdhni çokollatën e shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka bore
Artikulli tjetërTortë me limon

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu