Torte me krepa

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 vezë
4 gota qumësht
1 lugë gjelle kakao
1 gotë sheqer
5 lugë gjelle sheqer
miell.

Pergatitja:

Me përbërësit e mësipërm bëjmë një brumë si brumi i zakonshëm për krepa, por e lëmë pak më të trashë.

Krepat piqen të gjitha në tigan. i lëmë të ftohen.

Pastaj i rendisim në enën përkatëse, duke i lyer ndërmjet me pana ëmbëlsirash.

Kështu veprojmë me të gjitha krepat.

Në fund sipër tortes me krepa hedhim çokollatë të shkrirë dhe e dekorojmë me banane, mjedra ose lajthi sipas dëshirës.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakToptha me hurma dhe çokollatë
Artikulli tjetërCheesecake japoneze

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu