Tortë me limon

spot_imgspot_img

Perbersit:

Për petën:
1 1/2 gotë miell
1/2 gotë sheqer pluhur
120 gr gjalpë të zbutur
Për mbushjen:
2 vezë
1/2 gotë sheqer
2 limona
pak kripë
2 lugë gjelle miell.

Pergatitja:

Miellin, sheqerin pluhur dhe gjalpën e zbutur i përziejmë mirë me dorë.

Masën e fituar e hedhim në tepsi dhe e fusim në furrë të parangrohur në 160 gradë për 15 min.

Ndërkohë përgatisim mbushjen.

Hedhim të gjithë përbërësit e lartcekur në një enë dhe i tundim me tel dore.

Masën e fituar ia hedhim sipër petës së pjekur të tortes dhe e rikthejmë sërish në furrë edhe për 20 minuta të tjera.

Pas pjekjes e lëmë të ftohet, e prejmë në format e dëshiruara, e spërkasim me sheqer pluhur dhe e shërbejmë.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me konfleksa
Artikulli tjetërTiramisu me biskota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu