Torte me luleshtrydhe

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 litër qumësht
  • 2 puddinga luleshtrydhe
  • 6 lugë gjelle
  • 300 g luleshtrydhe
  • sheqer vanilje
  • 100 g çokollatë
  • 200 g krem ​​shllag
  • 200 ml salcë kosi e ëmbël

Përgatitja:

Në 500 ml. qumësht shtoni sheqer, sheqer vanilje, shtoni çokollatë . Hidhni në një tigan që shtrihet vaji lehtë.

Përgatisni pudingun në pjesën tjetër të qumështit me shtimin e sheqerit sipas dëshirës.

Ftoheni pudingun, më pas e përzieni me kremin e shllagut dhe përzieni me tel kuzhine dhe derdhni bollgurin e ftohur. Lëreni të vendoset, pastaj shtoni kremin e ëmbël të fshirë.

Mbajeni në frigorifer për një orë ose dy dhe preni sipas dëshirës.

Tortë – torta është shumë e butë dhe është e shkëlqyeshme…


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu