Torte me mak

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
1 gotë pluhur sheqer
1 gotë bollgur
1 gotë miell
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë mak
1 Pluhur pjekje
PËR SHERBET
2 gota ujë
1,5 gota sheqer.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë, e përzieni me mikser.

Pastaj ia shtojmë përbërësit e tjerë, enën e pjekjës e lyejmë me vaj, në të e derdhim glazurën e përgatitur.

Tortën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

Gjatë pjekjës së tortës e përgatisim sherbetin, në një tenxhere e derdhim ujin dhe sheqerin.

Tenxherën e vëmë në zjarr mesatar për përzierje rreth 4-5 minuta.

Tortën e lëni pak të ftohet, pas ftohjës ia derdhni sherbetin e ftohtë.

1 gotë të çajit qumësht e derdhni në një enë dhe e përzieni me krem shllag, krem shllagun e trashur ia derdhni tortës përmbi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPrinces krofne
Artikulli tjetërGurabija me lajthi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu