Torte me mandarina

spot_imgspot_img

Perbersit:

Lengun e 4 mandarianve e bashkojme ne nje tenxhere me 100 ml uje,
2 luge gjelle sheqer kaf dhe
3 gr xhelatine vici pluhur.
E veme te zieje dhe pasi merr vale e hedhim mbi panacotten e mpiksur. Z
bukurojme me disa feta mandarina
E leme ne frigorifer 15 minuta.

Pergatitja:

I hedhim biskotat ne nje tas dhe i bashkojme me 120 gr gjalp te tretur duke ie perzier mire

Marrim nje forme me diameter 18-20 cm dhe shtrojme shtresen me biskota duke e shtypur me luge.

Keshtu e leme ne frigrifer sa te perkatisim kremin
Ne nje tenxhere shtojme 500 gr pana te fresket, 3 luge gjelle sheqer kaf, vanilje, lekuren e lare tenje mandarine, 9 g xhelatine vici pluhur. Veme ne zjarr tenxheren dhe trazojme vazhdimisht

Kur te filloj te nxjerri flluska i heqim lekuren e mandarines dhe e hedhim kte krem mbi bazen me biskota te tortes. E fusim ne frigorifer per nje ore sa te mpikset plotesisht.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu