Torte me mjedra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr paketim kore të gatshme për torte,
  • 3 vezë,
  • 200 gr sheqer,
  • 400 ml jogurt,
  • 150 gr bollgur,
  • 200 ml vaj vegjetal,
  • 2 sheqer vanilje,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 500 gr mjedra.

Hapat

Tunden vezët me sheqer dhe sheqer vaniljën, pastaj ia shtojmë bollgurin me pluhurin për pjekje, vajin dhe jogurtin.

Me këtë masë i lyejmë katër petë duke i vendosur njërën përmbi tjetrën kurse petën e parë nuk e lyejmë por vetëm i vendosim mjedrat përmbi.

Në fund e rrotullojmë duke ia dhënë formën e rollatës dhe piqet në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 40 minuta.

Pasi të jetë pjekur dhe ftohur pluhurose me sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTatlia për Bajram
Artikulli tjetërTortë dardhash

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu