Tortë me Mollë, Biskota dhe Puding

spot_imgspot_img


Përbërësit:
350gr biskota katrore, 700ml ujë, 300gr sheqer, 4 qese puding vanilje,
1kg molla te qeruara te grira ne katrorka te vogla, 100gr çokollatë për zierje, 3 luge vaj.

Përgatitja:
Mollet i pergadisim ne aktrorka te vogla dhe zijme en ujin me sheqerin per 10 minuta.

Pluhurin e pudinges e tretim me pak uje te ftohet dhe shtojme tek mollet e ziera dhe perziejme derisa te traseht kremi me molle dhe pudinge.

Ne nje kallep te thlle shtojme nje shtrese biskotash,qesim tere sasin e kremit me molet dhe pudingen dhe mbulojme me nje shtrese tjeter biskotash.

Pastaj shkrijme cokollaten me vajin dhe lyejme persiper.

Pasi te ftohet servojme sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEurokrem Bajadera
Artikulli tjetërTorte me Fanta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu