Tortë me oblland

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • Gjysmë pako Oblland
  • 125 g margarinë
  • 1 filxhan sheqer
  • 2 sheqer vanilje
  • -1 gotë krem
  • -150 g biskota
  •  2 lëvore limoni
  • Lëngun e një limoni

Përgatitja:

Së pari, preni margarinin në disa copa dhe vendoseni atë në një nxehtësi të ulët për të shkrirë. Menjëherë shtoni sheqerin dhe sheqerin e vaniljes, më pas përzieni që të shkrihet.

Pastaj shtoni kremin dhe, duke e trazuar, prisni që të ziejë dhe kombinoni gjithçka.

Tani hiqeni nga zjarri dhe shtoni biskotat në  lëkuren e grirë dhe lëngun e limonit, pastaj trazojeni. Lëreni për rreth 20 minuta që mbushja të ftohet

Pritini një pako të madhe obllanda në gjysmë. Mbushja duhet të ndahet në 4 pjesë dhe secila kore duhet të mbushet mjaft. Në fund, vendosni koren e fundit dhe shtypni në mënyrë të barabartë mbi të gjithë sipërfaqen që të ngjitet mbushja për obllanda.

Dekoroni me çokollatë dhe vendoseni në frigorifer që të qëndrojë rreth 2-3 orë për tu ftohur.

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu