Torte me Pestil

spot_imgspot_img

Perberesit:
4 veze,
6 filxhana te kafes sheqer,
6 filxhana vaj,
6 filxhana qumesht,
2 peciva,
12 filxhana kafes miell.

Per mbushjen:
Pestil ose sipas deshires.

Pergatitja:
Pergatisim brumin nga perberesit e larte permendur, pastaj nje pjese te brumit e qesim ne tepsi dhe e pjekim pak (vetem sa te forcohet qe te mund te mbaj pestilin), pastaj e nxjerrim nga furra dhe e lyejme me pestil e mbi pestil ja qesim pjesen tjeter te brumit.
E pjekim ne temperatur 250 grade.
Pasi qe te pjeket e dekorojme me sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Grizë
Artikulli tjetërManchmellow

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu