Tortë me Petë të Gatshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:
petë të gatshme per torte.

Kremi kaftë:
7 vezë, 50 gr sheqer, 200 gr çokollatë për zierje, 250 gr margarinë, 300 gr pluhur per krem pana, 300 ml ujë me gaz, 150 gr çokollatë per glazure.

Përgatitja:
Perzijme vezet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.

Masen me vezet e qesim mbi ndonje ene te mbushur me uje qe vlone dhe perziejme-ziejme derisa te trashet pak kremi.

Ne te shtojme cokollaten e coptuar,perzijme derisa te shkrihet cokollata dhe largojme nga zjarri te ftohet teresisht.

Margarinene mbajtur ne temperature ambienti e rrahim derisa te behet nje mase kremoze dhe bashkojme me kremin e ftohur.

Perzijme pluhurin e krem panes me ujin me gaz derisa te behet nje shkume e forte.

Ne nje tabaka te rrafshet shtrijme nje pete te gatshme per torte,nje shtrese fill te kafte,nje shtrese me krem pane,pastaj pra peta-filli i kafte,-filli i bardhe derisa te hargjohen petet dhe filli.

Pastaj dekorojm me cokollate te shkrir(cokollates gjate shkrirejs mund te shtojme 40 gr margarin dhe 2 luge vaj).


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Kikirik
Artikulli tjetërMonte e Shpejtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu