Torte me Portokall dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 ve
100 gr sheqer
200 gr margarin
3 lugë supe me kakao
3 lugë miell
1 pluhur për pjekurina

Përbërësit për krem:
500 ml ajkë e ëmbël(hoplla)
300 gr qokoladë
lëvorja e një portokalli

Përgatitja:
Fillimisht rrahim margarinen me sheqer,pastaj i shtojmë të verdhat e vezëve dhe i përziejme mirë.Pastaj i shtojmë miellin e perier me kakao dhe pluhur për pjekurina.Ne fund i shtojmë të bardhat e vezëve të rrahura me parë në shkumë të fortë.E pjekim në temperaturë 180*C për 15 minuta.

Përgatitja e kremit:
E nxejmë ajkën e ëmbël deri sa t`ia filloj me vlu dhe në të e shtojmë qokoladën e coptuar dhe e perziejmë deri sa të shkrihet.Ia shtojmë edhe lëvoren e portokallit dhe ashtu te nxehte e qesim mbi torte.E lejmë në vend të ftohtë që të forcohet kremi. / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMyfle
Artikulli tjetërTiramisu me Fruta Pylli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu