Torte me qokollad

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 vezë
  • 2 gota sheqer
  • 2 gota miell
  • 2 lugë kakao
  • Pluhur për pjekje
  • 8 gota qumësht
  • 2 pako krem
  • 1 pako krem qumësht
  • 1 pako çokollatë

Përgatitja:

Përziejmë sheqerin dhe vezën derisa të shkrihet.

Një enë tjetër: ne vendosim miell, pluhur për pjekje dhe kakao dhe i përziejmë.

Ne lyejmë pjesën e brendshme, të mesëm dhe derdhim brumin që kemi përgatitur.

I pjekim në furrë të parangrohur 180 gradë për 30-35 minuta.

Pas gatimit, e lëmë të ftohet pak. Pasi të ftohet, e lagim me 6 gota qumësht dhe presim që të marrë bukur.

Pastaj përgatisim vendin e kremës me dy gota qumësht. E lëmë në frigorifer të ftohet.

E lyejmë kremin mbi tortën që tërheq qumështin, dhe e ruajmë në frigorifer për të paktën dy orë.

Për çokollatë, ne e ngrohim kremin pak në shporet dhe hedhim çokollatën në të dhe e shkrijmë, presim që të ftohet pak.

Pastaj e heqim tortën tonë nga frigoriferi dhe derdhim çokollatën e ftohur në të.

Ne e dekorojmë ashtu siç duam dhe e lëmë në frigorifer të paktën dy ose tre orë, sa më shumë të presë, aq më e mirë bëhet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsirë me qumshtë
Artikulli tjetërKek me dy ngjyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu