Tortë me Shije Banane

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250 gr miell, 500 ml qumësht, 200 gr sheqer, 4 luge marmalate sipas deshires, 3 luge vaj, 1 pluhur për pjekje, 2 luge kakao. 3 qese zhelatine pluhur, 10 luge ujë, 500 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira), 150 gr sheqer pluhur, 400 gr ajkë e thartë(shmant), ekstrakt bananeje ose pure bananesh.

Përgatitja:
Perzijme miellin, sheqerin, pluhurin per pjekje, kakaon.

Ne kete mase shtojme qumeshtin,vajin,dhe marmelaten dhe perzijme.

Masen e ndajme ne dy pjese dhe pjekim dy shtresa ne kallep te mbuluar me leter per pjekje.

Perzijme ajken e embels derisa te trashet ne shkume te forte.

Shtojme ajken e tharte te cilen e kemi perzier me sheqerin pluhur dhe perzijme.

Ne fund shtojme extrasktin e bananes,ose puren e bere nga 3-4 banane dhe shtojme edhe zhelatinen e pergaditur sipas udhezimeve (ne ujin e ftoht qesim pluhurin e zhelatines, leme per 5-10 minuta, pastaj ngrohim me po ate uje derisa te MOS vloje).

Pasi te shkrihet zhellatina eshte e gatshme te perzihet me kremin.

Ne kallepin ku eshte pjekur pandispanjat, shtrijme njeren shtrese pandispanje, gjysmen e kremit, shtresa e dyte e pandispanjes dhe mbulojme me kremin e mbetur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrore me Krem
Artikulli tjetërKatrorka “Monte” pa Pjekje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu