Torte me sos çokollate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

2 liter qumësht
2 gota sheqer
8 luge te gjelles nisheste
2 vanilje
2 shllag krem
2 luge te gjelles gjalpë e shkrirë ose margarin
2 kek
1 sos çokollate

PËR TA LAGUR
kafe granul

Pergatitja:

1 Qumështin, sheqerin dhe nishestën e derdhni në tenxhere dhe i pjekëni, pastaj e largoni nga zjarri dhe ia shtoni vaniljën, margarinën, krem shllagun dhe e përzieni me mikser.

Kekun e gatshëm e preni rreth 1 cm, kafën e përzieni në një enë me ujë dhe sheqer.

Ujin e përgatitur ia derdhni kekut, pasi te merr ujin ia shtoni kremin e përgatitur, në dy shtresa e aplikoni menyrën e njejtë.

Përmbi ia derdhni 1 sos të çokollatës dhe tortën e vendosni në frigorifer për ftohje të qëndroj rreth 1 orë.

Ju bëftë mirë!

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPopkek me banane
Artikulli tjetërToptha të freskët çokollate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu