Torte me te Bardha te Vese

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 të bardha të vezëve
1 gotë sheqer(gotë me masën 2dcl)
1/2 e asaj gote me vaj
1 gotë miell
1 vanill sheqer
100 gr pemë të thata të përziera
1/5 qokoladës së kuzhines(2 rende)
1 lugë çaji pluhur për pjekurina

Përgatitja:
Të bardhat e vezëve i rrahim me mikser pak,i shtojmë sheqerin dhe vanill sheqerin dhe përsëri i rrahim deri të bëhen shkumë e fortë.
Pastaj e shtojmë miellin dhe vajin dhe ne fund frutat e thata dhe qokoladën e coptuar në katrorë të vegjël.Lyejmë tepsinë me yndyrë pastaj me miell dhe e qesim masën e përgatitur.E pjekim 40 minuta në temperaturë 180*C.
Fruta të thata mund të jenë pemë të ndryshme të thara,apo edhe lejthi ,bajame,rrush i terur etj / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRavani me Ngjyra
Artikulli tjetërMuffins Me Copa Qokollade

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu