Torte me Tofu dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Për bazën:
Në katër filxhanë të lëngut të mollës duhet të zieni dy filxhanë të kuskusit (një lloj ushqimi arab) dhe të shtoni 50 gr qokollatë pluhur.

Për mbushjen:
Të zhyten 30 gr fletë të agar-agarit në 1 dcl ujë. Kur të fryhen, duhet të zihen në 1.5 dcl ujë, të shtoni 200 gr qokollatë për zierje dhe t’i shkrini. Kur të ftohet deri diku, të grimcohen 250 gr tofu (djathë soje) të freskët dhe të përzihen me mikser dore. Të ndahen 4 lugë të shllagut për stolisje, kurse pjesa tjetër të përzihet me përzierjen e qokollatës, tofusë dhe agar-agarit. Në kallëpin e tortës të vihet baza nga kukusi, kurse mbi të mbushja. Të lihet në frigorifer për dy orë, e pastaj të stoliset me shllag dhe me grimca qokollate./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Akullore me Çokollatë
Artikulli tjetërTorte për Ditëlindje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu