Tortë mozaik

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 ml  qumësht
  • 1 pako puding çokollate
  • 1 pako biskot i imët

Përgatitja:

Vendosni qumështin në një tenxhere dhe shtoni sipër, përzierjen e e pudingut me çokollatë. Gatuani deri sa të trashët

Pastaj largoni nga zjarri

Në një enë të thellë, shtypni në mënyrë të trashë një pako me biskota  derdhni sipër pudingun me çokollatë të nxehtë dhe përzieni mirë.

Derdhni përzierjen e përgatitur në një enë drejtkëndshe te thellë lëreni në frigorifer brenda natës .

Të nesërmen, kthejeni tepsin në një pjatë shërbyese dhe hiqeni atë me ndihmën e thikes.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me dy ngjyra
Artikulli tjetërKek me fruta të kuq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu