Torte Mozaiku

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 biskota petit beuro,
  • 1 gotë çaji sheqer pluhur,
  • 1,5 gotë çaji qumësht,
  • 1 gotë çaji lajthia,
  • 2 lugë kakao,
  • 50 gr gjalpë.

Përgatitja:

Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni.

Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së bashku me lajthisë.

E shtrijmë foljën streç dhe e gjithë përzierjën e vendosim në folje, e mbyllim mirë foljën dhe e vëmë në frigorifer për ngrirje rreth 2 orë.

E marrim nga frigoriferi tortën dhe përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole e papjekur
Artikulli tjetërRollad me keksa të bluara

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu