Torte nga Portokalli

spot_imgspot_img

Përbërësit:
280g sheqer,
6 veze,
levozhge portokalli,
leng nga dy portokaj,
60 thermi te biskotes,
250g bajame.

Përgatitja:
Sheqerin dhe te bardhat e vezeve , i perzieni , i shtoni levozhgen dhe lengun e portokallit , thermiat e biskotes dhe bajamet e shtypura. Ne fund i shtoni masen e rrahur te te bardhave te vezes dhe te gjitha i perzieni ngadale.Me pas , masen e veni ne nje ene per pjekje te tortes , e cila lyhet fillimisht dhe ngadale e piqni ne temperature te lehte.
Torten e pjekur , e leni te ftohet dhe pastaj e zbukuroni me flegra portokalli./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Dopio Çokollatë
Artikulli tjetërTorte me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu