Tortë pa vezë apo qumësht

spot_imgspot_img

Pergatitja:
400 gr miell
400 gr sheqer
4 lugë gjelle kakao
1/2 lugë çaji kripë
1 lugë e mesme sodë bikarbonë
125 ml vaj neutral
2 lugë gjelle uthull molle
2 lugë të mesme ekstrakt vanilje
500 ml ujë.

Kjo tortë nuk përmban asnjë produkt bulmeti apo vezë, por nuk i mungon asgjë për sa i përket shijes. Provojeni dhe do mahniteni!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakNutella kek
Artikulli tjetërTort me cokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu