Tortë pa Vezë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote kos (gota 200ml), 1 gote qumësht, 1 gote vaj, 1 gote kokos, 2 gota sheqer, 2 miell, 1 pluhur për pjekje, 1 sheqer vanilje.

Glazura:
100gr çokollatë per zierje, 3 luge vaj, 100ml ajkë ajke e embel.

Përgatitja:
Perzijme te gjithe perbersit me radhe sic jane te cekur.

Masene qesim ne kallep te lyer me vaj dhe te permillur, 35x40cm dhe pjekim ne 180 grade per 30 minuta ose derisa pjekja vertohet me rremojce.

Pastaj shkrijme cokollaten me vajin ose nese behet me ajke,ngrohim ajken derisa te MOS vloje,shtojme cokollaten,perzijme derisa te shkrihet cokollata dhe qesim mbi torten e pjekur.

Pasi te ftohet presim ne katrorka sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSarme të Sulltanit
Artikulli tjetërBakllava me Petë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu