Tortë që nuk piqet

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 pudinga vanilje
1 lt qumësht
5 lugë sheqer
3 banane
450 gr biskota cilindo lloj
Krem pana(shllag).

Pergatitja:
Sheqerin dhe qumeshtin e perziejme(ndajme nje gote qumesht te ftohet).
Me qumshtin e ftohet tretim pluhurin e pudingave, kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.
Kur qumeshti vlon,shtojme perzierjen dhe perziejme derisa te trashet.
Largojme enen nga zjarri, Biskotat i thyejme ne copeza te vogla. Ne ene ku eshte zier pudinga qesim biskotat e thyera dhe bananet e grira ne copeza te vogla.
Perziejm te gjitha bashke dhe masen e shtrijme ne kallep te rrumbullaket me madhesi 26 te mbuluar me plastfolie.
Pasi embelsira ftohet tundim krem panen sipas udhezimit ne qeske dhe dekorojme duke bere vijeza me nje rremojce.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle të ëmbla
Artikulli tjetërBiskota të shkrifta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu