Torte Raffaello

spot_imgspot_img

Perberesit:
3 pete te gatshme,
2 shllaga te vaniles,
400 gr mascarpone,
esence vanilje,
100 gr kokos,
rafaello te gatshme.

Pergatitja:
Mascarpone dhe shllagun e vaniljes i perzin bashke dhe i shtone pak esence vanilje e perzine prape me mikser deri sa te eshte masa tamam e trashe. I lyen te gjitha petat me te dhe e i qet kokos mbi. E dekoron me shllag dhe i qet nga nje rafaello mbi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Portokall dhe Kakao
Artikulli tjetërTorta Kenedi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu