Torte role praktike

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë miell
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
1 vanilje
PËR KREM
2 shllag krem me çokollatë
2 gota qumësht
2 banane.

Pergatitja:

Fillimishtë e derdhim sheqerin dhe vezët i rrahim në një enë rreth 5 minuta.

Dalë nga dalë ia shtojmë miellin, pluhur pjekjën, vaniljën, dhe e përziejmë e gjithë glazurën rreth 8 minuta.

Glazurën e përfituar e derdhim tek letra e pjekjës e vendosur në tepsi dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për pjekje rreth 10 minuta.

Në anën tjetër fillojmë ta përgatisim krem shllagun sipas udhëzimeve, pasi ta marrin tortën e pjekur nga furra ia derdhim gjysmën e krem shllagun së bashku me fruta.

Tortës ia japim formën role, pjesën tjetër të mbetur të krem shllagut ia derdhim përmbi dhe e vendosim në frigorifer për pritje rreth 2-3 orë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek për çaj
Artikulli tjetërKek me nisheste

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu