Torte role

spot_imgspot_img

Perbersit:
4 vezë
1 gotë të çajit sheqer
1 gotë të çajit miell
3 lugë ujë
gjysmë gote të çajit nisheste
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
PËR KREM
2 gota qumësht
2 lugë miell
2 lugë nisheste
1 gotë të çajit sheqer
1 vezë
1 vanilje
1 shllag krem.

Pergatitja:
Të gjithë përbërësit përveç shllag kremit dhe vaniljës i derdhni në një enë të thellë.
E përzieni mirë glazurën rreth 8 minuta derisa te përfitoni një masë homogjene, pastaj ia shtoni vaniljen.
Letrën e pjekjës e vendosim në tepsi, në të e derdhim glazurën e përgatitur.
Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 7-8 minuta.
Pas pjekjës e premë në disa copa të vogla, e lyejmë me shllag krem dhe e bëmë role.
Tortet e vogla i zhytim në çokollatë të shkrirë, lajthi, badema dhe fëstëka.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTiramisu pa vezë
Artikulli tjetërKek me tahin dhe susam

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu