Torte Semolina

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gotë bollgur (200g)
  • 1 gotë kefir, jogurt i hollë (250ml)
  • 100g kokos
  • 150g sheqer
  • 100g vaj kokosi apo gjalpë të zakonshme
  • 2 vezë
  • 1 lugë sodë të bukëve

Përgatitja:

Në një enë hedhim 200g bollgur (semolinë), pastaj shtojmë jogurtin. Dhe i përziejmë mirë.

Në një enë tjetër hedhim vajin e kokosit dhe sheqerin, i përziejmë mirë, pastaj thyejmë dy vezë sipër, dhe vazhdojmë përzierjen.

Masën e parë, pra bollgurin dhe jogurtin i hedhim sipër masës së dytë, dhe i përziejmë të gjitha bashkë. Shtojmë kokosin dhe sodën e bukës. I përziejmë derisa të fitojmë një masë homogjene.

Përgatitjen e hedhim në një enë xhami, dhe e vendosim në furrë në temperaturë 175 gradë Celsius për 40 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me mjedëra
Artikulli tjetërHallva me bajame

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu