Tortë ‘’sharlota’’ me mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

180 gr miell
4-5 molla
130 gr sheqer
50 gr margarinë
½ pluhur për pjekje
2 të verdha veze
130 ml qumësht
Pak kripë

Pergatitja:

Perzijme tye vardhat e vezes me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri dhe te zbardhet ngjyra e vezeve.

Pastaj shrkojme margarinen dhe shtojme gjysmen tek masa em te vardhat e vezes dhe sheqerin.

Me pas shtojme qumeshtin,perzijme,shtojme kripen,perziejme,pastaj shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Masen e qesim ne kallep 24=26 te mbuluar me leter per pjekje.

Mollet i qerojme dhe presim ne feta te holla dhe shtrojme mbi tere siperfaqen.

Me pas shtojme edhe gjsymen e mbetur te margarines se shkrire,she 3 luge sheqer persiper.

Pjekim ne 180 grade per 30-35 minuta.

Servojme te ftohet ose edhe te ngrohte me kafe ose caj.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsira e thjeshtë
Artikulli tjetërPide qumështi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu