Torte Shen Valentini

spot_imgspot_img

Përbërësit për brum:
6 vezë,
170 gr arra të bluara,
170 gr sheqer pluhur,
170 gr çokollatë pluhur,
170 gr gjalpë,
2 lugë miell.

Glazura:
100 gr çokollatë,100 gr gjalpë.

Pergatitja:
Tundet gjalpi i zbutur.Shtohen të verdhat e vezëve, sheqeri,çokollata,arrat dhe mielli.Tunden të bardhat e vezëve gjersa të fryhen,pastaj shtohen duke i përzier me lugë. Masa derdhet në kallëp në formë zemre,në mungesë, në kallëp për tortë,e pasi të piqet pritet në formë zemre.Torta piqet në furrë me temperature 170* C për afro 35min.Në furrë qëndron gjersa të ftohet.
Glazura:
Shkrihet gjalpi.Në gjalpë të nxehtë shtohet çokollata e cila përzihet vazhdimisht gjersa të fitohet masë e njëllojtë.Hidhet mbi torte të ftohur duke e lyer atë mbi dhe anash. / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbelsire me Molle
Artikulli tjetërTorte Ylli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu