Torte Shtresore

spot_imgspot_img

Perberesit:
3 veze,
2 gota qumesht,
2 vaj,
2 sheqer,
2 peciva,
2 vanilje,
1 cokollate per gatim,
miell deri sa te trashet.

Pergatitja:
Pergatisim brumin nga perberesit qe kemi permend me lart perveq cokollates, pastaj brumin e ndajme ne dy pjese te barabarta dhe njeres ja shtojme cokollaten per gatim.
I pjekim pandispanjat njera pas tjetres per nga 45 minuta.
Pasi qe te pjeken, i lyejme me hoplla (krem pana).  Dhe ne fund, i hedhim pak trosha buke mbi dhe arra.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta Kenedi
Artikulli tjetërBiskota në Formë Zemre

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu