Tortë shumë e thjeshtë dhe e gatshme për vetëm dhjetë minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit e nevojshëm:

  • 250 g hallvë
  • 250 g krem të rrahur (“shllag”)
  • 100 ml ujë të gazuar
  • 250 g biskota
  • 50 g krem të rrahur për dekorim
  • çokollatë të zezë

Përgatitja:

Me ujin e gazuar përzieni kremin e rrahur, ndërsa biskotat bluani dhe përzieni me kremin e rrahur dhe hallvën.

Të gjitha radhisni në bazë (enë e posaçme për torta) duke i dhënë formën tortës.

Pastaj dekorojeni sipas dëshirës, ndërkaq ne ju propozojmë edhe kremin e rrahur dhe çokollatën e grirë në rendë apo arra të bluara.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu