Tortë shumëngjyrëshe

spot_imgspot_img

Perbersit:

Për petën:
6 vezë
180 gr sheqer
pak kripë
100 gr miell
4 lugë gjelle kakao
aromë vanilje
Për sherbetin:
qumësht i ngrohtë
2 lugë gjelle sheqer
Për mbushjen:
200 gr djath mascarpone
100 gr gjalpë
200 gr djath Philadelphia
500 ml ajkë e ëmbël
aromë vanilje
Plus:
ngjyra ushqimore.

Pergatitja:

Brumi i përgatitur piqet në furrën e parangrohur për 40 minuta. Pastaj ëmbëlsirës i hidhet qumësht i ngrohtë i përzier me dy lugë gjelle sheqer.

Të gjithë përbërësit për mbushjen miksohen mirë derisa të fitohet një masë homogjene.

Më pas këtë masë e ndajmë në 8 pjesë, duke i shtuar secilës ngjyra të ndryshme ushqimore.

Në fund përzihen me lugë druri dhe i hidhen sipër petës së pjekur. Ëmbëlsira duhet të qëndrojë gjithë natën në frigorifer.

Dekori sipas dëshirës.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me mandarina
Artikulli tjetërËmbëlsirë me mjaltë e kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu