Tortë Snickers

spot_imgspot_img

Përbërësit:
10 të bardha të vesë,
17 luge sheqer,
100gr kikirika te bluar,
100gr lajthia te pjekura te bluara,
1 luge vaj,
Luge miell,
2 luge kakao,
1 pluhur për pjekje.

Kremi:
10 te verdha te vezes,
100gr çokollatë e bardhë,
2 te vogla çokollatë snickers,
200gr sheqer,
200gr margarinë,
200gr kikirika te grire imet.

Glazura:
500ml ajkë e ëmbël,
300gr çokollatë.

Përgatitja:
Perzijme te bardhat e vezes derisa te behet nje shkume e forte.

Shtojme sheqerin dhe perziejme dhe me pas shtojme vajin.

Ne nje ene te madhe perzijme lajthite e bluara, kikiriket e bluar, miellin e perzier me pluhurin per pjekje, dhe kakaon.

Ne kete mase shtojme shkumen nga te bardhat e vezes dhe perzijme derisa te behet nje mase homogjene.

Masen e qesim ne kallep te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 180 grade per 25 minuta.

Per kremin perziejme te verdhat e vezes me sheqerin dhe ziejme mbi avull, shtojme cokollatene bardhe te coptuar dhe largojme nga zjarri.

Perzijme derisa te shkrihet cokollata e bardhe dhe shtojme cokollatat e vogla snickers, por mundet edhe pa to.

Kremin e qesim persiper pandispanjes te pjekur dhe te ftohur.

Pasi te ftohet pak kremi shtojme glazuren.

Ngrohim ajken e embel derisa te MOS vloje, shtojem cokollaten e coptuar dhe qesim persiepr embelsires.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu