Tortë toffee

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 190 gr miell
  • 1 1/2 lugë e mesme pluhur pjekurinash
  • 120 gr sheqer
  • 120 ml qumësht
  • 2 vezë
  • 6 lugë gjelle gjalpë të shkrirë
  • 2 lugë të mesme ekstrakt vanilje

për salcën:

  • 120 gr gjalpë
  • 200 gr sheqer i kaftë
  • 250 ml pana ëmbëlsirash

Përgatitja:

Ndezim furrën në 170 C.

Në një enë të madhe përziejmë miellin dhe pluhurin për pjekurina. Shtojmë edhe
sheqerin dhe përziejmë mirë.

Në një enë tjetër shtojmë qumështin, vezët, vaniljen dhe gjalpën e shkrirë. përziejmë
mirë.

Shtojmë masën e qumështit tek masa e miellit dhe përziejmë deri sa të zhduket mielli.
Hedhim në enë për pjekje dhe pjekim për 20-30 minuta.

Për salcën, shtojmë gjalpën, sheqerin dhe panën në një tenxhere të madhe dhe
vlojmë mbi temperaturë mesatare deri sa salca është e lëmueshme dhe e kaftë, duke
përzier vahzdimisht. Heqim nga zjarri dhe lëmë të pushojë për 10 minuta. Prejmë një
copë nga torta dhe hedhim salcën mbi. Servojmë menjëherë.

 

Ju bëftë mirë!

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu