Tortë trekëndëshe

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 150 g sheqer
  • 100 ml ujë
  • 125 g margarinë
  • 100 g kikirikë
  • 200 g biskota të bluara
  • 100 g çokollatë
  • 3 lugë qumësht
  • 1 lugë gjelle vaj

Përgatitja:

Përzieni sheqerin dhe ujin dhe vendoseni në zjarr. Vloni në temperaturë të ulët për 4-5 minuta. Shtoni margarinë dhe përzieni deri sa të shkrihet.

Largoni nga nxehtësia, shtoni biskota dhe kikirikë dhe përzieni që të kombinohet bukur gjithçka

Hidhni në njëtepsi trekëndëshe dhe lëreni të ftohet .

Hiqeni nga tepsia, Shkrihet çokollata me qumështin dhe vajin.
vendoseni në një tabaka dhe derdhni mbi qokollaten
Kthejeni torten në frigorifer shkurtimisht, pastaj preni dhe shërbejeni. Shijoni shijen!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatё marule me kёrpudha
Artikulli tjetërSallatë festive

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu