Tortë turke pa gluten me portokall dhe bajame

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 portokaj
  • 6 vezë
  • 200 gr sheqer
  • 2 lugë gjelle lëng limoni
  • 1 lugë e mesme pluhur pjekurinash
  • 280 gr bajame të bluara.

Përgatitja:

Ndizni furrën në 180 C.

Mbuloni portokajtë me ujë të ftohtë në një tenxhere. Lini të vlojë ngadalë për 1 orë. Kulloni dhe lërini të ftohen. Prisni në copëza të vogla, hiqni farat dhe bluani në processor ose blender. Shtoni vezët, sheqerin dhe lëngun e limonit. Procesoni edhe për 1 minutë dhe shtoni pluhurin për pjekje dhe bajamet e bluara. Pulsoni për të përzier.

Hidhni në një enë për pjekje të lyer me gjalpë dhe piqni për 50-60 minuta ose deri sa të marrë një ngjyrë ari.

Për të servuar, hidhni pak sheqer pluhur mbi ose lëkurë të grirë portokalli.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu