Tortë Verore me Mjedra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë, 4 luge sheqer, 4 luge miell, 1 luge vaj, 1 pluhur për pjekje.

KREMI 1:
3 puding(1 vanilje+2 mjedre), 300 ml lëng mjedre, 500 ml ujë, 750 gr mjedra te fresketa ose te ngrira.

KREMI 2:
600 ml ajkëe embel (hoplla per embelsira), 200-300 ml ajkë e tharte(shmant).

Pergatitja:
Perzijme te bardhat e vezes me sheqerin derisa te behet shkume e forte,shtojme te verdhat nje nga nje,shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe pjekim ne kallep te lyer dhe mbuluar me leter per pjekje.

Pjekim ne 180 grade per 15-20 minuta.

Pluhurin e pudingave e perzijme me lengun e mjedrave,pastaj shtojme tek uji qe vlone dhe shtojme pak sheqer.

Pasi te trashet pudinga,shtojme mjedrat dhe ziejme edhe per `1-2 minuta dhe ashtu te ngrohte e qesim persiper pandispanjes se pjekur dhe te ftohur.

Tundim ajken e embel derisa te behet shkume e forte,shtojme me pas ajkene tharte dhe perzijejme me mixer ngadale ose me luge.

Kremin e bardhe nga ajkat e qesim siper kremit me mjedra I cili tashme eshte I ftohur dhe persiper qesim nje shtrese biskota.

Dekorojme sipas deshires me ajke te embel,mente etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Çokollatë
Artikulli tjetërTorte ‘Bravo’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu