Tortë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

600 ml jogurt
3 gota miell miell
2 gota sheqer
1 gotë vaj
50 gr kakao
1 pluhur pjekurinash
20 gr sheqer vanilje
1 lugë caji sodë bikarbonë
250 gr cokollatë gatimi
20 gr gjalpë
200 ml ajkë për gatim.

Pergatitja:

Furra ngrohet në 180 gradë. Të gjithë përbërësit miksohen mirë. Masa hidhet në tavën e rrumbullakët me dimension 30 cm, të cilën e kemi lyer me vaj dhe e kemi spërkatur me miell.
Torta piqet rreth 35-40 min.
Ndërkohë në zjarr të ngadaltë vendosim përbërësit për glazurën.
Glazura më pas ftohet pak dhe përzihet me mikser.
Më pas glazura I hidhet sipër tortes së pjekur.
Torta lihet të ftohet, pritet në formën e deshiruar dhe shërbehet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me arra
Artikulli tjetërTiramisu me fruta mali

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu