Torteza me Puding

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 veze,
250 gr miell,
50 gr miell kokosi,
200 gr sheqer,
1 filxhan kafeje gjalp ose vaj ulliri,
1 filxhan kos,
1 pako pluhur per embelsira,
pak krip.

Përgatitja:
Rrahim vezet me sheqerin, me pas hedhim perberesit e tjere ,i rrahim mire , brumin e hedhim ne tepsi te shtruar leter kuzhine. E pjekim per 40 minuta ne 180 grad. E lem te ftohet me pas e lyejm siper me krem karamel dhe e zbukurojme me miell kokosi. /Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu