Torteza Resana

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 veze,
4 filxhana sheqer,
4 filxhana vaj,
8 filxhana miell,
2 luge kakao,
1 pecive (pluhur per pjekje),
marmelate apo eurokrem,

Përgatitja:
Perzihen vezet me sheqer, pastaj shtohet vaji dhe mielli i perzier me pluhur per pjekje. Nga kjo mase behet nje brume i holle. Tepsia mbulohet me leter per pjekje dhe ne te brumi qitet me luge te qajit dhe jo shume afer njera-tjetres. Kur te piqen behen dy nga dy duke i lyer ne mes me: marmelate, eurokrem, shtalpe e embel (hoplla) etj (kjo sipas deshires tuaj)./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Dredhëza
Artikulli tjetërTorte me Keksa dhe Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu