Tragjedi te Manchester City: ish-lojtari 18-vjeçar bëri vetëvrasje! Motivi lidhet me mosrinovimin…

spot_imgspot_img

Manchester City është në zi për zhdukjen e Jeremy Wisten, i cili kreu vetëvrasje në moshën 18-vjeçare. Futbollisti u gjet i pajetë në shtëpinë e tij nga nëna e tij.

Jeremy kishte arritur të hynte në akademinë e të rinjve të Citizens në moshën 13-vjeçare dhe gjithçka sugjeronte një karrierë të jashtëzakonshme për të riun britanik.

Megjithatë ëndrra u shkatërrua në vitin 2018, kur ai dëmtoi ligamentin e gjurit dhe më pas nuk mori rinovimin e kontratës nga klubi që ka mbështetur gjithmonë.

Sipas rikonstruksioneve të para, pikërisht ky ishte shkaku i vetëvrasjes: Jeremy kishte rënë në depresion për shkak të mos rinovimit dhe duke parë miqtë e tij në akademitë rinore të qytetit që vazhdonin karrierën e tyre, ishte ndjere keq.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu