Tre “blerje” për të tentuar Botërorin | Italia nis aplikimin për dokumentacionet

spot_imgspot_img

Procesi për të lejuar Roberto Mancinin të thërrasë Joao Pedro, Luiz Felipe dhe Ibanez vazhdon me shpejtësi, aq sa në rast të dritës jeshile nga lojtarët për të ndryshuar kombësinë, deri në vitin e ri ata tashmë mund të thirren dhe për këtë arsye të regjistrohen për stazhin e Italisë që do të zhvillohet në fund të janarit.

Një zgjedhje e komplikuar për ata që kanë ende mundësi të thirren nga kombëtarja e vendit të tyre të origjinës, apo Brazilit.

Ky fjalim ka të bëjë më shumë me Ibanez të Romës dhe Luiz Felipe të Lazios.

Nga ana tjetër, Joao Pedro është perjashtuar nga ndeshjet braziliane për Katar 2022, raporton La Gazzetta dello Sport.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu