Tre sfidat e qershorit, njihuni me programin e kuqezinjve të Rejës

spot_imgspot_img

Kombëtarja shqiptare ka nisur prej ditës së premte grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare të Ligës së Kombeve ndaj Islandës (më 6 qershor) dhe ndaj Izraelit (më 10 qershor), ndërkohë që më 13 qershor kuqezinjtë do të luajnë edhe një miqësore ndaj Estonisë.

Përfaqësuesja shqiptare është akomoduar në kompleksin Tropikal në Durrës, ku do të zhvillojë përgatitjet për tre sfidat e qershorit dhe më 4 qershor do niset drejt Islandës për ndeshjen e parë zyrtare.

Pas kthimit më datë 7 qershor në Durrës, skuadra do të vijojë përgatitjet për sfidën e dytë të Ligës së Kombeve ndaj Izraelit që luhet më 10 qershor në “Air Albania”. Më 13 qershor Shqipëria do të përmbyllë fushatën me një miqësore ndaj Estonisë po në stadiumin “Air Albania”.

Ndërkaq, më 31 maj 2022, në ora 18:00, Kombëtarja do të zhvillojë një miqësore brenda grupit në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës në mënyrë që stafi teknik të testojë gjendjen e të gjithë futbollistëve të grumbulluar.

Më poshtë, po ju njohim me programin paraprak mediatik dhe stërvitor të kombëtares kuqezi për këto 3 ndeshje. Të gjitha oraret e programit janë sipas orës lokale shqiptare, ndërkohë që si zakonisht ky program mund të jetë subjekt i ndryshimeve.

E shtunë, 28 maj 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E hënë, 30 maj 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E martë, 31 maj 2022

E mërkurë, 1 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E enjte, 2 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E premte, 3 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E shtunë, 4 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E diel, 5 qershor 2022

E hënë, 6 qershor 2022

E martë, 7 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E mërkurë, 8 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E enjte, 9 qershor 2022

E premte, 10 qershor 2022

E shtunë, 11 qershor 2022

(E HAPUR VETËM 15 MINUTAT E PARA PËR MEDIET)

E diel, 12 qershor 2022

E hënë, 13 qershor 2022

/ www.emathja.com

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu