Trigona

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 veze
1 filxhan caji vaj
1 filxhan caji kos
1 filxhan caji niseshte
1/2 pako pluhur pjekes
1 lug gjelle leng limoni
2.5 gota uji miell
arra te grira 1 filxhan caji

100g gjalp
1 filxhan caji vaj

Per sherbetin:
4 gota uji me sheqer
4 gota uje,
1/2 leng limoni

Pergatitja:
Ne nje tepsi ku kemi hedhur miellin shtojm te gjithe perberesit e tjere : vezen, vajin, kosin,niseshten, pluhur pjekes, niseshten dhe lengun e limonit
Brumin e formuar e shtrijme ne tavoline te lyer m niseshte dhe e hapim nje pet te madhe.
Peten siper e sperkasim bollshem me arra te qeruar e te grira, dhe pastaj i hedhim pak gjalp
Fillojme e palosim peten nga te dyja anet dhe kur arrijme ne mes e presim ne mes
Secilen ane te palosur e presim ne trekendesha
Ne nje tepsi te lyer me gjalp, rendisim trekendeshat e trigonave dhe i pjekim me 160 grade sa te marrin nje ngjyre ne siperfaqe
Me sherbetin e pergatitur lagim trigonat dhe i leme ashtu disa ore mbuluar.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu