Trilece

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 vezë
  • 2 filgjan te kafes turke miell
  • 2 filgjan te kafes turke sheqer
  • 1 pluhur për pjekje
  • 1 sheqer vanilije
  • 1 l qumësht
  • 500 ml ajkë e ëmbël (hopla per embelsira)
  • 400 gr Krem karamel.

Pergatitja:

Perziejme vezet me sheqerin derisa te shkumezohet masa.

Shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe perziejm me luge tanim derisa te mos mbeten kokerrza nga mielli

Masen e qesim ne kallep te lyer dhe permillur me madhesi 25×35 dhe pjekim ne 180 grade per 25-30 minuta ose derisa pjekja vertetohet me rremojce.

Pasi te piqet dhe ftohet embelsira,presim ne katrore dhe shtojme qumeshtin e ftohet te perzier me ajken per embelsira dhe presim derisa pandispanja te mpije tere qumshtin.

Me pas ngrohim pak krem karamelin dhe shtrijme ne tere siperfaqen.

Trilecen e ftohim mire dhe me pas e servojme.

Ju befte mire.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me qershi
Artikulli tjetërGurabija dy ngjyrëshe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu