Trileqe e thjeshtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 lugë qumësht
  • 3 lugë vajë
  • 3 vezë
  • 1 vanilje
  • 1 pluhur për pjekje
  • 3 lugë sheqer
  • 3 lugë miell
  • 3 lugë bollgur

Për sherbetin:

  • 3 gota qumësht
  • 1.5 gota sheqer

Përgatitja:

Së pari, le ta përgatisim salcën dhe e lëmë mënjanë. Le të përzihen 3 gota qumësht dhe 1.5 gota sheqer në dhomë, e lemë të sheqerin të shpërndahet, më pas perzieni sheqerin dhe vezën me mikser për 5 minuta.

I shtojmë përbërësit të jenë lëngje dhe më pas të ngurta dhe i përziejmë me një shpatull. Le të lyejmë tepsinë dhe derdhim masen, pastaj prisni në katror, nëse doni mund ta dyfishoni materialin dhe kjo varet nga ju.

Piqeni në 180 gradë të paravendosur deri të marr ngjyren kafe të artë. Kur del nga furra, bëni vrima me pirun dhe derdhni salcën e qumështit. Në këtë fazë, ne shkrijmë sheqerin në qumësht të ngrohtë (duhet të jetë në temperaturë dhome) dhe e derdhim mbi të.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka të vegjëla me qokollad
Artikulli tjetërQumësht me oriz

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu