Tripletë e sulmuesit të Udineses, Katalunja mposht me goleadë Xhamajkën

spot_imgspot_img

Përfaqësuesja e Katalunjës u rikthye në fushë pas rreth tre vitesh, këtë herë për një test miqësor përballë Xhamajkës, të cilin ia doli ta fitojë me rezultatin e thellë 6-0.

Të drejtuar nga trajneri Gerard Lopez, katalanët u udhëhoqën në fushë nga sulmuesi i Udineses, Deulofeu, i cili në debutimin absolut me këtë përfaqësuese, shënoi tre gola brenda pjesës së parë.

Më pas për katalanët shënuan edhe Marc Bartra, Jutgla e Puado, të cilët kompletuar goleadën miqësoren ndaj Xhamajkës.

Vlen të theksohet forma e mirë e Deulofeut, që mbylli një sezon fantastik edhe me Udinesen, duke shënuar 13 gola dhe dhënë 5 asiste, të mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e shumë klubeve.

/ www.emathja.com

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu