Tronditet futbolli spanjoll, trajneri pranon se ka abuzuar sek*ualisht me 30 minorenë

spot_imgspot_img

Trajneri i futbollit të të rinjve, i akuzuar për abuzim, pornografi me fëmijë dhe ngacmime seksuale ndaj 30 të miturve, ka pranuar faktet të hënën. Ai ka pretenduar se edhe vetë ka pësuar gjithashtu episode abuzimi kur ishte i mitur.

Gjyqi ishte planifikuar të mbahej këtë të hënë në seksionin e nëntë të gjykatës provinciale të Malagës, por pas arritjes së marrëveshjes nuk ishte e nevojshme që viktimat, dëshmitarët dhe ekspertët të dëshmonin në seancë.

Avokati i të pandehurit, Juan Fernández Ramos, ka shpjeguar për gazetarët se trajneri është penduar. Po kështu është marrë parasysh se ai ka pësuar vetë episode abuzimi në fëmijëri, çrregullim për të cilin është shfajësuar, duke thënë se ka çuar në kryerjen e veprave të tilla.

I pandehuri, pasi është konform fakteve, ka supozuar se do të paguajë dëmshpërblimin përkatës. Prokuroria e Malagës i ofroi tashmë të pandehurit një marrëveshje prillin e kaluar, nëse do të pranonte faktet.

Të gjitha këto krime janë kryer ndërmjet viteve 2013 dhe 2018 me të mitur të moshës 9 deri në 15 vjeç. Sidoqoftë, disa nga veprimet e 30 të prekurve nga veprimet abuzuese të trajnerit nuk përbëjnë krim.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu