Tronditet Juventus: Agnelli, Nedved dhe Paratici në hetim për mashtrim financiar

spot_imgspot_img

Hetime të Guardia di Finanza në ambientet në zotërim të Juventus-it në Torino dhe Milano.

Autoritetet financiare të Italisë po mbledhin dokumente në lidhje me shitblerjen e lojtarëve dhe me bilancet e viteve 2019-21.

Presidenti Agnelli, zëvendëspresidenti Nedved, ish-drejtori sportiv Parartici dhe tre drejtues të tjerë dhe ish-drejtues bardhezinj të sektorit financiar duket se janë nën hetim për mashtrim të bilancit dhe faturimeve.

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu